Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

Odkaz na mou návštěvu u Rudy z Pařanského ráje, kdy mi umožnil zapařit tuto  skvělou gamesu: Black Crypt.

https://www.youtube.com/watch?v=-1l-LnJUG5M

 

 

Charakteristika hry:

Black Crypt je bezesporu jedním z nejlepších dungeonů staré školy, podobně jako Eye of beholder nebo  Dungeon Mater. Ano, dá se polemizovat, která z těchto her le lepší, dá se oponovat, že  Black Crypt  nemá tak propracovaný vývoj postav, ale bezesporu má výtečnou atmosféru. Při hraní je stále cítit hřejivý pocit , který člověka  nutí jít stále dál a dál, za další roh, do další kobky,  procházet nová a nová patra a zákoutí, odemykat různé dveře a mačkat tlačítka v očekávání  nových  dobrodružství  a výzev.

Těžko, přetěžko se mi hledají negativa, Black Crypt je zkrátka moje srdcová záležitost.

Příběh, tak jako u podobných RPG není až tolik důležitý, v úvodu hry je sice nastíněn, ale k Tolkienovi má přeci jen daleko:

 

Zvolna  jsi se blížil k místu, kde se před  mnoha lety  udála ohromná bitva mezi silami dobra a zla, mezi říší lidí a nemrtvými armádami Estorotha Paingivera, který se po pořážce své nečisté armády uchýlil do bezpečí Černé krypty.
Po bitvě se čtyři udatní hrdinové Dvergar, Kaolic, Runetek a Oakraven vydali do Estorotha vyhledat a definitivně porazit.   To se jim však nepodařilo,  a tak se Tvá družina pokusí o stejnou věc.
Již  z dáli bylo zřejmé, že starodávný, zapečetěný vchod do podzemí byl zničen a že zdaleka nejsi první, kdo se rozhodl prozkoumat Hrobku čtyř padlých hrdinů.   V temnu šera se ztrácely nejen kosti a relikvie ze  starodávné bitvy, ale spatřil jsi i pozůstatky těl těch  nešťastných dobrodruhů, kteří se rozhodli posléze zde najít štestí a bohatství.                                 
 Snad ti jejich zbraně a poznámky  pomohou přežít nástrahy a protivenství Černé krypty.

 

 

Nyní  několik techických rad a poznámek:

V současné době jde plnohodnotně hrát Black crypt pouze přes emulátor AMIGY- WinUAE. Pod windows  je port pouze na první 2 patra, což je pouze takový předkrm.  Stále se sice objevují na netu infomace, že se  pracuje na plné verzi, ale k tomu zřejmě nikdy nedojde.

Hra se dá hrát bez  návodu, ale přeci jen jsem narazil na několik zákysů, a problémů. (kompletní, oscenovaný návod z Excalibru lze nalézt v galerii, pokud by i tak někdo potřeboval pomoc, může  napsat přímo na email: sstrider@seznam.cz, pošlu  ang. manuál +  návod + mapy v pdf.

Většina problémů se  dá vyřešit, někdy pomůže si znova přečíst nalezené svitky (ovšem ne vždy jsou pravdivé), podívat se na mapu, pouvažovat , nebo prostě jen hru na chvíli vypnout a vrátit se třeba druhý den s čistou hlavou.

Doporučuji  nezahodit ani jednu ze 4 věcí, potřebných k zabití Estorotha Paingivera (jsou  zobrazeny v intru). Jednou se mi to  podařilo ( v rámci čistky inventáře), a byl jsem takzvaně namydlený. Hledat se mi  nechtělo, a tak jsem Estorotha musel porazit ještě jednou... v nové hře.....

Nebo, pokud by někdo potřeboval help, ať mi napíše na adresu sstrider@seznam.cz, pošlu celý návod + mapy v pdf.

Jednou mi  pomohlo zmáčknout  jednu páčku několikrát po sobě (odkryla se další část dungeonu.

Hutný zákys může  nastat po získání masky -True sight, se kterou je parta schopna vidět neviditelné nepřátele. Je totiž nutné, po nasazení masky, nastavit kouzelníka jako hlavního člena družiny. Finta  spočívá v tom, že na obrazovce úplně vpravo dole bude svítit žlutý čtvereček.

Existují neviditelná tlačítka na zdi (prostě , pokud nemůžeš dál, zkusíš cokoliv), nebo  neslyšná, a neviditelná nášlapná plošinka, která na několik sekund odstraní  teleport.

Hra čas od času chce vědět správnou odpověd na otázku  z manuálu (asi protipirátská ochrana).  Někdy odpověď dá vytušit a odvodit, ale i tak raději zveřejním  odpovědi:

  OTÁZKA:

HOW LONG IS THEN BLACK WAR?  40

WHAT IS THE MAXIMUM DAMAGE VORPAL AIR INFLICTS ?  25

WHAT IS THE MINIMUM HIT POINTS CURE WOUNDS RESTORES? 4

HOW MANY ADDITIONAL POINTS DOES STRENGTH GIVE A CHARACTER ?  2

WHAT IS THE MINIMUM DAMAGE LIGHTNING FIELD INFLICTS?: 5

WHAT LEVEL IS THE SPELL DISRUPT ?  9

WHAT LEVEL IS THE SPELL CHANT OF DOOM ?  6

WHAT IS THE MINIMUM DAMAGE PESTILENCE INFLICTS ?: 8

WHAT LEVEL IS THE SPELL RESTORE ?  7

WHAT LEVEL IS THE SPELLSHIELD ?  1

WHAT IS THE MAXIMUM RANGE OF THE REMOVE TRAP SPELL?  10

WHAT LEVEL IS THE SPELL HASTE ? 3

WHAT PERCENTAGE OF POINTS GET TRANSFERRED BACK TO THE CASTER WITH THE SPELL LIFESTEALER ?  30

(Na dotaz- Jak dlouho trvala Black war mám krásnou vzpomínku. Zkoušel jsem tehdy  pokus omyl, což  znamená, že při nesprávné odpovědi   hrdinové dostanou pořádnou pecku, a  po každé třetí odpovědi zemřou. Když jsem byl asi u čísla 25, tak jsem  nevydržel s nervama, sedl na kolo, a odjel na dědinu, kde byl telefonní automat na karty,  zavolal jsem   bratrancovi Romanovi  o pomoc. Krásná doba, žádný mobil, žádný internet.......

 

A nakonec 2  videa  na YouTube

Intro a tvorba postavy                                                 

      http://www.youtube.com/watch?v=oZhPvgFNfvE&feature=related

A pak  něco málo  na zasmání:                                         

             http://www.youtube.com/watch?v=FHBanzyawdg

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Black Crypt

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář