Jdi na obsah Jdi na menu
 


Realms of Arkania

 

 

Série Realms of Arkania také patří mezi ty HRY, které jsem si vždy toužil  zahrát.

Začal jsem Stíny nad Rivou vydané Gamestarem blahé paměti. Bohužel, kvůli známé chybě na konci jsem ji nikdy nedohrál. Nemůžu zapomenout na fantastickou atmosféru ani na  skvělou  hudbu, a  na loadovací obrazovku (ovečka pobíhající po disku, přeskakujíce jakýsi balvan).

A tak jsem začal sosat. Z http://www.rpghry.cz/ jsem si stáhl první díl série + manuál. tento ale není dvakrát praktický, nepomohla ani stránka http://www.lemonamiga.com/ a tak jsem zabrousil na google a našel  http://www.replacementdocs.com/news.php, kde je jak manuál v pdf, tak cosi jako průvodce hrou. Po překladu manuálu jsem ale zjistil, že v něm jaksi chybí detailní popis kouzel (což nepotěší) a začal hledat dále. A tu jsem objevil http://www.arkania.cz, kde jsem se mimo jiné  dozvěděl, že na dalších mých oblíbených stránkách http://www.oldgames.sk/ je celá  série ke stažení v češtině.

 

A tak hraju, a hraju, a hraju a zase si užívám onu nezapomenutelnou atmosféru starých, dobrých dungeonů.....

 Pokud by někdo chtěl, tak zde je odkaz na  mnou přeložený manuál...http://www.ulozto.cz/5493159/manual-roa-blade-of-destiny.doc
 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

taktak

(Pavel, 1. 10. 2014 21:55)

...mohu se pode vše jen podpsat.Z počátku jsem byl trochu dezorientovaný,ale je to natolik inteligentně udělaná hra,že mě to dokázalo vtáhnout velice rychle do atmosféry,principu soubojů a nadšení z každé pochopené maličkosti.

95% bez vahání a čestné místo v kultovních herních sériích

PS: také jsem skončil v zabugovaném místě (tuším v mraveništi na konci,že?)

Re: taktak

(Zdeněk, 20. 9. 2015 18:49)

Mraveniště není zabugované, je třeba zkombinovat myslím klacek a tykadlo, tak udělat píšťalku, a tu pak použít v jedné ze slepých chodeb.
Hra se mi ale zabugovala dále, u souboje se stínama. Objevil se mi znovu mezi postavama ten trpaslík z města a nebyl jsem schopný zabít ani prvního stína. Ale stalo se mi to jen jednou.