Jdi na obsah Jdi na menu
 


Albion

Albion

Jedno z nejlepších RPG a bohužel jedno z posledních RPG , které jsem měl tak rád. Mám takový dojem, že po něm už žádné POŘÁDNÉ RPG nevzniklo.

K Albionu se váže hned několik osobních vzpomínek. Jako dorůstající jsem nikdy neměl moc peněz,  neměl jsem žádný počítač (AMIGU jsem si koupil až na vysoké, někdy okolo roku 2000) ale občas jsem si aposň koupil časopis o počítačových hrách. (Např. taková  AMIGA rewiev, občas SCORE, či Level, nebo Gamestar. A tak jsem si svého času koupil SCORE č. 30. Zde se nacházela recenze (a návod) na tuto BOŽSKOU hru. Celé roky jsem s o téhle snil.  Živě si vzpomínám na  povodně v roce 97. Po úmorném dni jsem  zalezl do (podarované, prastaré) postele, z nočního stolku vytáhl dva lahváče a  blaženě usínal ve světe Albionu.

Hru samotnou jsem si zahrál až po roce 2000. Ale jak už to tak bývá,  hru jsem si tak vysnil, že mě hra samotná nezaujala, tak jak jsem si tehdy představoval.

Ale nedalo mi to, a po pořízení netbooku jsem se do hraní pustil znova. Všem tak doporučuji hrát na 10 palcovém displeji, kde VGA rozlišení 320x200 vypadá úžasně. A v originále, protože hra se v češtině (téměř) nedá dohrát pro špatný překlad a bugy.  Bohužel tyto chyby nejsou odstraněny ani po několika patchech.

http://albion-hra.wz.cz/- bezva fandovská stránka, s maximem informací- doporučuji.

(je mnohem lepší, než můj skromný komentář....)

 

Definice grindu - zdroj Bodkin z databazeher.cz

@Richmond (09:58): Grind ve hrách je pro jednoduchost, činnost, kterou je hráč (často nucen) opakovaně plnit NEBO které se dobrovolně či né-tak-dobrovolně oddává, protože je to potřeba (je to tak snazší). Jako příklad uvedu, když mi Mazar radil jak hrát Darklands, že prvních pár let mám ve městě chodit v noci mezi přístavem a parkem a nechat se napadat bandity, za což jsem leveloval a dostával peníze za vybavení. 

Hele, těžení kostiček v minecraftu, abys z nich pak mohl stavět je pro někoho zábava, pro jiného grind. 
Vybíjení Boss dungeonů kvůli lootu je pro někoho zábava a pro jiného grind. 
Čtení Charllizeho příspěvků je pro někoho zábava, pro jiného grind. 
Házení hvězdic do schodů (jak to psali tenkrát ve SCORE) je pro někoho zábava, pro jiného grind. 
Prozkoumávání celé mapy a sběr všech itemů je pro někoho zábava, pro jiného grind. 
Proklikávání všech dialogů ve hrách je pro někoho zábava, pro jiného grind. 

Když někdo o něčem řekne, že je to zasranej grind, tak tím myslí, že ta činnost ho nebavila a bylo jí tam až příliš mnoho. 

Ono je to ještě komplikovanější, protože můžeš mít grind dobře udělaný nebo špatně udělaný. A to není tím, jestli tě ta opakovaná činnost baví či ne, ale jestli je nutná pro dokončení, nebo ne. 

Fallout 4 to má celkem dobrý, tam jsou 'sidequesty', které se donekonečna opakují a jsou jen k tomu, aby si člověk zastřílet a zalootoval a když je člověk nechce dělat, nemusí. Příjde si pro ně jen, když je opravdu chce. 

Špatně to je, když musíš týden čistit dungeony pořád dokola, abys dostal něco (item, zkušenost), díky které se ti otevře cesta k bossu a konci hry. Nebo třeba ve Final Fantasy máš náhodný souboj každých 20 sekund v 'bojových zónách' každý souboj je zanedbatelný. V podstatě ta hra uměle natahuje hrací dobu tím, že se musíš prokousávat něčím, čím se prokousávat nechceš. 

Btw - grind znamená brousit/mlít a má vlastně dvě podoby. Buď ty můžeš grindit hru (pro loot, exp, what, ever), nebo hra může grindit tebe (ubíjet nudnýma kouskama). 

A ano, chodit do práce nebo chodit srát je vlastně grind. O to horší, když tě to nebaví. Prostě je to vopruz (a tímto zavádím, že herní negativně braný grind = vopruz). 

Ty přestřelky v The Order 1886 byly hrozný opruz. 
'Diskuze' na DH jsou vždycky hrozný opruz. 
Charllize je hroznej opruz. 
Dělat slepičku a kohoutka ve Witcherovi 3 je taky vopruz. 
Číst moje přemoudřelý kecy je totální vopruz. 
Psát je je ještě vetší. 

V podstatě je grind jako sex. Když to děláš z vlastní vůle tak je to fajn. Když je ti to vnuceno, tak je to blbý no.

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

40 Ways to Lop off Your Blood Influence

(AOwekoxywopy, 6. 10. 2018 18:53)

Torsion bras de quelqu'un est comment robuste votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur determination pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent perseverent b gerer offre sang loin de votre coeur. Chaque temps votre manque de sensibilite bat, il pompe le sang par de vos arteres a la flanerie de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/cialis-online-france/

albion

(Ash, 29. 4. 2013 12:25)

Hra ma aktualizovany a opraveny preklad, na adrese ktoru pises.

Re: albion

(StriderCZ, 29. 4. 2013 17:01)

Díky :-)