Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hraní her... Hraní mně vždy magicky přitahovalo,  dlouho jsem hraní odolával, PC i AMIGU jsem dlouho odkládal, avšak nikdy toho nelituji.

Prvopočátky byly na střední škole, kdy jsem zjistil, že existuje něco jako IQ 151 (něco absolutně nepoužitelného :)   ) pak něco, co mělo 8 barev apod. Teprve po roce 89 jsem se dostal k 286 v počítačové učebně.   Jednou jsme se nechali zaknout ve škole a   hráli jsme  F15 II-Strike Eagle a Formuli 1 a GODS  cca 16 hodin až do druhého dne.... Krásná doba.

Švagr si koupil 486 , dokonce DX, na kterém  jsem si užíval Stíny nad Rivou,  super RGP, s podmanivou atmosférou a skvělou hudbou. Nezapomenu na grafické zobrazení  loadovací obrazovky: běžící  ovečka  po po CD, přeskakující kámen na vnějším okraji.

Na vysoké jsem  zjistil,, že existuje něco jako 3D karta, ale PC jsem si na škole nekoupil.

Od kamaráda mého bratrance jsem sehnal AMIGU 600, bez disketovky, ale Roman mi (s těžkým srdcem) půjčil hardisk. Paráda her typu Black crypt, Dungeon Master, Civilizace, Turrican II, GODS, Lotus III mohla začít.

O AMIGU jsem vlastní hloupostí přišel, a protože AMIGA již byla v roce 2000 prakticky mrtvá, tak jsem si kopil své první PC. Na svou dobu docela pecka- Celeron, RIVA TNT 2, 96 MB oper. paměť. Jen ty hry, kdyby se neobjevil MM VI, a Diablo, tak bych asi se na hraní na PC vykašlal.

Později jsem PC upgradoval, a tak si mohl  zahrát skvělý  Half life II a  DOOM III (dobrá  hra, zejména s prostorovým zvukem).

 Další stroj byl notebook- procesor semprom, 3D karta, dobrá cena versus výkon, a až na přehřívání (ohromný problém) jsem s ním byl dlouho skopojený. navíc zvládl Morrowind a později i Oblivion (s ním jsem si hraní vysloveně užíval).

Časem mi ale to přehřívání, velikost a nepraktičnost začala vadit. Vysnil jsem si netbook, a Ježíšek mě vyslyšel (a nebo  spíše syn Jakub a moje  milující manželka kamilka :))

ASUS 1000 HD, hmpotnost 1 kg, 4 hodiny výdrž na  akumulátor, tichý chod (velice praktická záležitost). 3D hry nic moc, a tak jsem se zase vrátil ke starším kouskům. A ejhle , ony  staré hry  z dob mého mládí  vypadají na 10 palcovém displeji fantasticky. A tak teď hraji jak po netu- dříve jsem byl blázen do Travianu, ale teď hraju pohodový Gladiatus-  tak staré hry, včetně právě  dohraného Might & Magicu VI.

A dál se kochám stylem a atmosférou těch starých her

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář